У даній статті мова піде про те, як зі звичайного насіння виростити Айстру

Айстру ще називають китайською Айстрою. Стеблинки у неї представлені у вигляді гілок, зеленого або червоного кольору, вона має міцний мочкуватий корінь. По черзі розташовані листочки, середніх розмірів, цвіте у вигляді кошика. Дана квіточка користується величезною популярністю і попитом в саду кожного квітника і стоїть там на почесному місці.

Айстри зазвичай починають цвісти наприкінці серпня, на початку вересня. Для початку насіння квітів потрібно посіяти в грунт, а потім займатися розсадженням по всій території клумби. Їх цвітіння відбувається запізно, але зате приносить багато радісних моментів. Айстри мають дуже різноманітну будову: пелюсткова форма, колір, висота квітів. Багато садівники хочуть, щоб Айстра радувала їх якомога раніше, для цього не варто сіяти її у відкритий грунт, а просто спробувати виростити її в домашніх умовах у вигляді розсади. Можливий також варіант - теплиця.

Час щоб сіяти насіння Айстри.

Відмінність сортів Айстри в термінах їх зацвітання:

  • Айстри, які починають цвісти через 3 місяці після того, як зійшли, називають ранніми.
  • Ті, що зійшли майже через чотири місяці, називають середніми.
  • Ті, що зійшл через 4.5 місяці, називають пізніми.

Найчастіше їх цвітіння триває до сильних заморозків. Але цим прекрасним квітам не страшні морози. Добре, коли до моменту посадки на клумбу, вік розсади становитиме один місяць, щоб розсада була невеликих розмірів приблизно 5 см, мала хороші корінці.

Насіння Айстри великих розмірів, тому їх можна посіяти подалі один від одного. Для початку потрібно посіяти насіння в невелику ємність, потім треба розсадити окремо, по стаканчиках або в будь-які інші контейнери. Айстру не лякає те, що її будуть пересаджувати, у великому об'ємі  відбувається нарощування кореневої системи квітки. Приготуванням грунту можна зайнятися самому або купити. Для приготування грунту в домашніх умовах, необхідно взяти грунт з городу, змішати з піском, золою, перегноєм і купленим грунтом, щоб вийшов грунт, якому буде властиво пропускання води і повітря. Насіння Айстри треба купувати першої свіжості, оскільки воно швидко перестає бути здатним для сходів. Наступного року після посадки, проростання великої кількості насіння може не відбутися. Канавку для сіяння насіння потрібно вирити, що дорівнює 1.5 см. Потім потрібно полити і поставити посудину в пакет, через 2-3 дня, можна помітити появу перших сходів. Посіяне насіння потрібно поставити поруч з вікном, щоб потрапляло світло і була прохолода. Коли листочки стануть більш помітними, можна буде висаджувати на клумбу. Найкращим виробниками насіння квітів вважаються голландські кампанії, купуючи насіння з Голландії від кампаніїї Hem Zaden ви отримуєте якість високого класу!

 

 

Вирощені Айстри з насіння і догляд

Саджанці Айстри дуже міцні, але вони мають крихку будову в тому місці, де стебло переходить в корінь. У зв'язку з цим, спочатку потрібно злегка змочити грунт, а хвилин через 30, потихеньку почати витягувати за допомогою сірника, невеликі кущики Айстри і висаджувати в заздалегідь підготовлені склянки великих розмірів.

Поливати квіти потрібно рідко, але багато. Щоб видалити надлишки рідини з посуду для розсади квітів, потрібна наявність дренажу в обов'язковому порядку. Велика кількість рідини шкідлива для Айстри, так як це може привести її до різних захворювань, і вона може померти. Розсада Айстри схильна до швидкого і гарного росту. Якщо грунт бідний на добрива, то через тиждень після того, як розсада була пересаджена в неї можна додати добрива для квітів. Не варто користуватися добривами з азоту, вони можуть дати тільки озеленення кущів, і зовсім не принести квітів і очікуваного результату.

На нашому сайті ви можете купити насіння поштою, які зростуть у прекрасний сад і будуть утворених вас пахощами і яскравими фарбами криглий рік!