Смородина являє собою дуже цінну садову культуру. Її перевагою є великий вміст вітаміну С, а також мікроелементів калію і магнію. Вживання в їжу ягід є дуже корисним для організму, в першу чергу для серцево - судинної системи і зміцнення імунітету.

Вирощування і догляд за саджанцями дуже кропіткий і складний процес. Культура чутлива до різних шкідників і захворювань. Проте, сільськогосподарські науковці пропонують нові результативні методи розведення смородини. Один з таких способів відтворення - розвиток штамба.

Для отримання штамбового виду вибирають сорти, які дають відростки внизу куща. Для цього краще підходять такі види як: Голіаф або Голубка. Таким манером можна отримати красиву рослину, зручне в обробці і головне - дає дуже хороший урожай.

Переваги вирощування:

  • отримання достатньої кількості світла, що сприяє гарному дозрівнню;
  • довгі кисті і великі ягоди;
  • хороший догляд за грунтом;
  • зменшується відсоток захворюваності, і вплив шкідливих комах;
  • привабливий і доглянутий вигляд;
  • дуже потрібна для збирання урожаю;

Недоліки виду:

  • в зимовий час через високий зріст в повному обсязі вкривається снігом, що може сприяти вимерзання;
  • нестійка до сильного вітру;
  • постійно вимагає догляду;

Як правильно посадити деревце - смородини штамбовим способом

Для вирощування такої смородини найкраще підходить однорічний держак. Для процесу щеплення необхідно заздалегідь підготувати саджанець. Зберігати його потрібно в прохолодному вологому і темному місці, постійно перевіряючи його стан. Для щеплення найкраще підходить кінець березня. Оптимальна висота держака один - півтора метра.

Потрібно дбайливо ставитися до рослини, вчасно поливати, що з'явилися пагони нижче прищепленої частини необхідно видаляти, це сприяє підвищенню врожайності. Така смородина буде приносити плоди вже на другий рік.

Як висаджувати саджанці

Посадка відростків для майбутніх штамбів проводиться трохи глибше, ніж для простої смородини. В процесі висадки велика частина втечі повинна бути зрізана на рівні землі. Досить залишити пару нормально розвинених пагонів. На наступний рік необхідно підв'язати молоді пагони з обох сторін. Вирощені саджанці можна вкорочувати.

Є ще один досить цікавий спосіб посадки. Для цього на майбутній штамб надягають темну непрозору для сонячного світла трубку. Її довжина дорівнюватиме висоті запланованого саджанця. Таке стебло потрібно посадити в грунт разом з трубкою, при цьому зануривши частину її в грунт. Потрібно обов'язково зробити опору для рослини, що б виключити поломку при сильному вітрі або швидкому зростанні. Можна поставити додаткову опору, яка стане в нагоді при гарному врожаї.

При дотриманні всіх рекомендацій і правильному догляді, найбільші ягоди будуть нагорі куща. Не варто забувати, що пошкоджені і не плодоносні пагони слід обрізати. Треба пам'ятати, що постійний догляд за культурою завжди принесе відмінний урожай.

За допомогою даного методу можна не тільки вирощувати смородину, а ще агрус, шипшину, навіть декоративні квіти і фруктові дерева. Для цього не потрібно займати велику ділянку. Ваш сад буде виглядати дуже компактним, затишним і привабливим, а головне буде приносити хороший врожай. Плодоносні культури (в даному випадку чорна смородина) забезпечуватимуть і радуватиме своєю врожайністю не один рік. У середньому тривалість життєдіяльності культури становить п'ять - шість років.